تبلیغات
HP SERVER - سرور hp ML110 G9 قیمت hp ML110 G9, فروش سرور ML110 G9قیمت سرور hp ,فروش سرور ML110 G9کارتریج, hp,

صفیه یا فیلتر کردن هوا


برخی اوقات Fan ها به تنهایی نمی توانند برای خنک نگه داشتن سرور کافی باشند .
در محیط های کار صنعتی Fan های سرور گرد و غبار ، آلودگی و بسیاری دیگر از ذراتی که در هوا معلق هستند را به درون Case سرور می کشند .
این ذرات می توانند راه های ورود و خروج هوا به درون Case را مسدود کرده و همچنین از کارایی Fan ها به شدت می کاهند.
برای جلوگیری از به وجود آمدن چنین مشکلاتی برخی از سرورها ( برخی و نه همه ) با استفاده از یک سری فیلترهای هوا ، هوای ورودی به Case سرور را تصفیه می کنند.
فیلترهای هوا از ورود آلودگی های به Case سرور جلوگیری می کنند اما بایستی توجه داشته باشیم که قرار دادن چنین فیلترهایی نیازمند مدیریت و نگهداری از این فیلترها بصورت زمانبندی شده نیز دارد.
فیلترهای هوا که معمولا قابل شستشو هستند در وهله های زمانی معین بایستی شسته و تمیز شوند تا کارایی خود را از دست ندهند ، زمانیکه یک فیلترهای سرور کثیف شود ، از ورود هوا به درون Case جلوگیری کرده و در نهایت می تواند با عث بروز مشکلات بیشتری برای سرور شود ، شما می توانید این فیلترها را با فیلتر جاروبرقی خانگی مقایسه کنید ، در صورتیکه جاروبرقی شما پر شده باشد ، مکش خوبی نداشته و بعد از مدتی بلا استفاده می شود.

اطمینان حاصل کنید که ابزار NAS مورد انتخاب با مشخصات شبکه موجود همخوانی دارد. برای بسیاری از دفاتر کوچک، پروتکل SMB /SIFS (که برای شبکه peer-to-peer ویندوز لازم است) باید حتماً پشتیبانی شود.
شبکه‌هایی که هم‌اکنون دارای سرورهای فایل هستند به نوعی از NAS احتیاج دارند که بتواند با دایرکتوری فعلی شبکه، اعم از windows domain services، اکتیودایرکتوری و یا Novell eDirectory یکپارچه شود. بعضی از کسب‌وکارهای رده متوسط مایلند امکان پشتیبانی از سیستم اشتراک فایلNFS که در محیط‌های لینوکس یا یونیکس مشترک است را نیز داشته باشند. همچنین بعضی از ابزارهای NAS به کاربران اجازه می‌دهند که به فایل‌ها از طریق FTP یا یک اینترفیس تحت وب دسترسی داشته باشند.

 Lyncسرور HP , Exchangeسرور HP , WSWسرور HP , HP TMGسرور ,مشخصات , قیمت سوئیچ قابل تنظیم اچ پی HP ProCurve Switch 2626‎,سرور domain ,سرور DC,, سرور,اچ پی ,سوپرمایکرو,تیان,سرور اچ پی,

اطمینان حاصل کنید که ابزار موردنظر دارای کانکتور از نوع اترنت گیگابیتی هست و دنبال امکان توسعه وسیله باشید، به این معنی که بتوانید حجم ذخیره‌سازی خود را در مواقع لزوم افزایش دهید. NAS های رده ابتدایی با ظرفیت ۸۰ گیگابایت و یک کانکتور اترنت سریع قیمتی حدود ۵۰۰ دلار دارند. NASهای سریع‌تر و انعطاف‌پذیرتر با ظرفیت‌های ۸۰ گیگابایت الی یک ترابایت چیزی حدود ۲هزار الی ۵ هزار دلار قیمت دارند.
۵- iSCSI SAN
زمانی، شبکه‌های بزرگ سازمانی، از شبکه‌های موسوم به Fibre Channel Storage Area Networks شبکه‌های اختصاص‌یافته به ذخیره‌سازی استفاده می‌کردند. شبکه‌های Fibre Channel SAN، سیستم ذخیره‌سازی را از سرور جدا می‌کنند و به شما اجازه می‌دهند که به آن‌ها از طریق تمام سرورهای شبکه خودتان دسترسی داشته باشید. حفاظت متمرکز از داده‌ها در شبکه‌های SAN به مراتب آسان‌تر از مدیریت فرآیند تهیه نسخه پشتیبان از چندین سرور که به DAS مجهز هستند می‌باشد.

امروزه کسب‌وکارهای کوچک می‌توانند با استفاده از فناوری iSCSI از مزایای SAN بهره ببرند، بدون این‌که مجبور باشند با مسأله هزینه و پیچیدگی Fibre Channel درگیر شوند. iSCSI قابلیت SAN را با شبکه‌های اترنت ارزان‌تری در اختیار قرار می‌دهد. این فناوری به سرورها امکان می‌دهد که از قابلیت‌های سیستم ذخیره‌سازی متمرکز بهره ببرند طوری که انگار این ابزارهای ذخیره‌سازی مستقیماً به سرور وصل شده‌اند که نیاز کلیدی اغلب برنامه‌های کاربردی و پایگاه داده‌ها است.

 فروش سرور hp کنترل‌پنل مدیریت هاستینگ,  فروش سرور hp لایسنس,  فروش سرور hp سخت افزار,  فروش سرور hp فروش ویژه,

سرورها باید تصور کنند به یک سیستم ذخیره‌سازی سریع محلی دسترسی دارند. با استفاده از فناوری iSCSI یک درایو به صورت فیزیکی می‌تواند صدها کیلومتر دورتر داخل یک شبکه WAN قرار داشته باشد اما طوری رفتار کند که انگار بخشی از سرور است. البته بدیهی است که بهترین راندمان هنگامی به‌دست می‌آید که iSCSI از طریق یک اتصال گیگابیت اترنت محلی مورد استفاده قرار بگیرد.

فروش سرور hp سرور اختصاصی آمریکا,  فروش سرور hp مدیریت سرور اختصاصی,  فروش سرور hp فضای رک,  فروش سرور hp معرفی دیتاسنتر,   مقایسه سرورهای اختصاصی, تهیه سرور سخت افزاری,

قیمت راهکارهای iSCSI در رده یک ترابایت فعلاً بین ده تا پانزده‌هزار دلار است، اما پیش‌بینی می‌شود طی یک تا دو سال آینده قیمت آن‌ها تا حدی پایین بیاید که با محصولات NAS قابل مقایسه باشند.
شرکت مایکروسافت اخیراً درایورهای iSCSI مخصوص سیستم‌عامل ویندوز سرور و نیز کلاینت XP را عرضه کرده است. پیش‌بینی‌ها این است که وقتی که پیاده‌سازی iSCSI به آسانی NAS شود، بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک از سیستم‌های iSCSI SAN به عنوان محل مجازی ذخیره‌سازی داده‌ها برای سیستم‌عامل دسکتاپ و سرور استفاده کنند.
گزینه‌های جدیدی که برای حجم نامحدودی از ذخیره‌سازی پیش‌ روی کسب و کارهای کوچک قرار گرفته است، هنگام خریدن این ابزارها، امکان انعطاف بیشتری در تصمیم‌گیری به آن‌ها می‌دهد. به هر حال ظرفیت ذخیره‌سازی ابزارهایی که مستقیماً به سرور متصل می‌شوند از این بیشتر نخواهد شد و قیمت آن‌ها دیگر از این پایین‌تر نخواهد آمد (و به تدریج با فناوری‌های جدید جایگزین خواهند شد). اکنون زمان مناسبی برای خریدن یک ابزار ذخیره‌سازی مناسب است.

 فروش سرور hpدیگر خدمات,   فروش سرور hp پشتیبانی فنی سرور,  فروش سرور hp گواهی دیجیتال SSL,  فروش سرور hp همایش‌های علمی,  فروش سرور hp راهنمای خرید,
پی‌نوشت:
۱- ECC مخفف Error Correction Code است.
۲- EPIC مخفف عبارت Instraction Conlputing Explicitly Parallel ترجمه تحت‌اللفظی آن عبارت از <دستورالعمل محاسباتی صریحاً موازی> است.
۳- منظور از Workgroup گروهی از کامپیوترهای داخل یک شبکه است که در یک دسته یا طبقه‌بندی خاص جای گرفته‌اند.

۴-Remote-office


 

 

سرور اختصاصیفروش سرور hp ,  فروش سرور hp سرور اختصاصی ایران,  فروش سرور hp سرور اختصاصی آلمان,  فروش سرور hp سرور اختصاصی فرانسه,  فروش سرور hp سرور اختصاصی کانادا,

قسمت اول
قسمت دوم

قسمت سوم 


مرکز تخصصی تجهیزات دیتاسنتر

مرکز دانلود MRHP .IR

منتظر نظرات و پیشنهادات شما بزرگواران هستیم.

 از ما بخواهید تا کارشناسان فنی امان با کارشناسان IT شما جلسه ای حضوری داشته باشند.

نویسنده :   برگرفته از سایت ارمان تلکام

با ما در تماس باشید.با ما همراه باشید…

آموزش را رایگان میکنیم.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


 1. kazemi می‌گه:

  سلام. اول از همه بابت مطالب خوب و کارگشاتون متشکرم .
  دوم این که با وجود این که مطالبتون از لحاظ فنی بسیار عالی هستن ولی از لحاظ نگارش متن قشنگ نیستند .
  دوم قالبتون خیلی نا منظم و بد قیافه هست . باید مثل سایت فارنت باشه .
  اگه اینارو درست کنید فک نکنم سایتی به گرد پای سایت شما تو زمینه سرور برسه .
  ممنونم بازم بابت مطالبتون

  • سعید قنبری می‌گه:

   ممنون و متشکرم ،متاسفانه مشغله کاری بیش از اندازه اجازه فعالیت بیشتر رو نمیده ولی چشم سعی میکنم نکات گفته شده رو مد نظر داشته باشیم.

 2. […] , ۱۳۹۴   DL sereis, ML sereis, SAN, دسته‌بندی نشده, ذخیره سازی   ۳ نظر مزایا […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 1 = 8

 


نظرات()   
   
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر